SP6 Zawiść

Szukaj

Idź do treści

Aktualności

Serdecznie zapraszamy uczniów 4 września 2017 r. na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 • GODZINA 9.00 MSZA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W ZAWIŚCI.

(UCZNIOWIE Z GARDAWIC PRZYJADĄ AUTOBUSEM - ODJAZD AUTOBUSU 8.40 -GARDAWICE LAS, 8.45 - PIEKARNIA, 8.47 - DAMROTA, 8.50 WRONI KĄT).

 • GODZINA 10.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKUN SZKOLNEGO W SALI GIMNASTYCZNEJ.
 • GODZINA 10.30 SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI KLAS.
 • GODZINA 11.10 ODJAZD UCZNIÓW DO GARDAWIC.


Mam Talent -20 marca 2017 r.

Dzisiejszy dzien był pełen wrażeń a to dzięki młodym, utalentowanym uczniom, którzy wystapili podczas pokazu Mam Talent. Jego uczestnicy pokazali się z jak najlepszej strony. Szczególne wrażenie zrobił na nas Jan Mielczarek, który zagrał na perkusji. Pozostałymi uczestnikami show byli: Paweł Juranek, Amelia Juranek, Aurelia Pustelny, Paulina Witek, Karolina Kasza, Kinga Nowak, Martyna Majcherczyk, Sandra Cembrzyńska, Julia Suchodolska, Małgorzata Suchodolska, Laura Ludwig, Nikola Budzik. Jeszcze raz gratulujemy talentów i odwagi wszystkim uczestnikom.
Podziękowania kierujemy rownież do uczniów, którzy przynieśli swoje zbiory na wystawę - Bartłomiej Majewski, Mateusz Wajda, Nikodem Kopiński, Dominik Bala, Paweł Juranek, Amelia Juranek, Piotr Michalski, Dominik Kania, Emilia Wyra, Amelia Wodok, Weronika Spólnik.
Kolejną atrakcją, którą mogliśmy zobaczyć, był występ członków kółka teatralno- wokalnego. Uczniowie pokazali nam program przygotowany na konkurs - teatr ruchu. Życzymy grupie udanego wystepu podczas konkursu oraz zdobycia głównej nagrody. Fragmenty występu możemy zobaczyć na zamieszczonych filmikach.


DZIEŃ KOTA
17 lutego 2017 r.

W miniony piątek w naszej szkole sporo się działo. Obchodziliśmy bowiem Dzień Kota:)
Tego dnia wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w konkursie czytelniczym, który polegał na połączeniu ilustracji z tytułem książki (kl. 1-3) oraz nazwiska autora z tytułem utworu (kl. 4-6). Oczywiście, we wszystkich tych tekstach bohaterami były koty.
Nasi najmłodsi uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w sali gimnastycznej, wszyscy natomiast mogli przeobrazić się w kocurka za pomocą stroju lub odpowiedniego makijażu.
Tego dnia można było również przynieść do szkoły pluszowe kotki, z czego najchętniej skorzystali uczniowie klas 1-3. :)
Na gazetce przy jadalni natomiast zostały wywieszone informacje na temat kotków czekających na nowy dom, a w świetlicy zbieraliśmy karmę, która zostanie przekazana osobom opiekującym się bezdomnymi zwierzętami.WALENTYNKI

We wtorek, 14 lutego obchodziliśmy Walentynki.

Tego dnia w całej szkole królowały serca i czerwień, w świetlicy można było kupić galaretki, ciastka i gofry, na tablicy ogłoszeń w ogromnym sercu wpisać imię bliskiej osoby, a także wysłać tradycyjną walentynkową kartkę. Tych ostatnich było naprawdę sporo, więc nasz szkolny listonosz miał co nosić. ;)

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się WALENTYNKOWA FOTOBUDKA, która na wszystkich zakochanych i przyjaciół czekała na parterze, przy jadalni. Zdjęcia wykonane przez p. J. Cwalinę będzie można obejrzeć na Facebooku :)


KONKURS RYSUNKOWY

W piątek, 10 lutego zakończył się konkurs plastyczny "Najpiękniejsza kartka dla chorej osoby".
Oto wyniki:
1) w kategorii uczniów klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Julia Szewczyk (kl. 3a), drugie miejsce- Natalia Ziemiecka (kl. 1), a trzecie- Martyna Drabczyk (kl. 2a);
2) w kategorii uczniów klas 4-6 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ziemiecki (kl. 4), na drugim uplasowała się Laura Drabczyk (kl. 4), a na trzecim- Emilia Wyra (kl. 6b).

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia, które otrzymują:
- Zofia Matczak (kl. 2b),
- Łukasz Szostok (kl. 2b),
- Julia Witoszek (kl. 3b),
- Aurelia Pustelny (kl. 4).
Gratulujemy!
Prace powyższych uczniów można podziwiać w naszej galerii na Facebooku oraz przez pewien czas w szkole, gdzie zostały wywieszone na gazetce przy jadalni. Niebawem jednak trafią w ręce podopiecznych Hospicjum w Żorach.

Spotkanie z OSP Zawiść

20 grudnia 2016 r. strażacy OSP Zawiść spotkali się z uczniami klas 4- 6, by porozmawiać z nimi na temat postępowania w razie zatrucia czadem oraz udzielania pierwszej pomocy. To była wspaniała lekcja! Dziękujemy!

"Wielkie hece w bibliotece"

19 grudnia 2016 r. uczniowie klas 1- 4 mogli obejrzeć przedstawienie pt. "Wielkie hece w bibliotece"- spektakl o tolerancji odmienności, promujący również dbałość o książki.

28 LISTOPADA PODSUMOWANIE TYGODNIA TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły spodkali się na sali gimnastycznej aby podsumować miniony tydzień. W trakcie spotkania ogłoszono wyniki głosowań w poszczególnych klasach na najżyczliwszego ucznia. Zwycięzcami tego plebiscytu zostali:

 • klasa 1 a - Daniel Zajusz;
 • klasa 2a - Rafał Schier;
 • klasa 2 b - Hanna Wojdacz;
 • klasa 2c - Maciej Kos;
 • klasa 3a - Julia Szewczyk;
 • klasa 3b - Karolina Kasza;
 • klasa 4 - Laura Drabczyk;
 • klasa 5 a- Małgorzata Suchodolska;
 • klasa 5b - Angelika Szier;
 • klasa 6 a - Adam Burszka;
 • klasa 6 b - Jakub Kędroń.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki.
W trakcie minionego tygodnia uczniowie mogli zgłaszać prace plastyczne i zdjęcia na dwa konkursy. Jurry postanowiło wyróżnić prace następujących uczniów:

 • Gabriel Sykulski;
 • Aurelia Pustelny;
 • Bartłomiej Bieńkowski;
 • Laura Ludwig;
 • Wojciech Bieńkowski
 • Łukasz Szostok;
 • Marek Stawiarski

Autorzy wyróznionych prac otrzymali pamiątkowe kubki, specjalnie z tej okazji zaprojektowane. Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie a zwycięzcom gratulujemy.
Oprócz ogłoszeń wyników konkursów rozdano pozdrowienia, które wpłynęły do Poczty Życzliwości.
Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy za wspólną zabawę, mamy nadzieję, że będziecie pamiętać iż życzliwym powinniśmy być nie tylko od swięta, ale i na codzień.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada zaprosiliśmy wszystkie pluszowe misie. Pluszaki towarzyszyły uczniom nie tylko na przerwach, ale i w trakcie lekcji. Z możliwości zabrania misia do szkoły skorzystali zarowno najmłodsi uczniowie jak i starsi.

Konkurs Matematyczny PINGWIN

Ten tydzień był bardzo ważny dla uczniów, dla których matematyka prawdziwie jest królową nauk.
We wtorek, 22 listopada odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN, w którym wzięli udział: Laura Drabczyk (kl. 4), Marek Szlejter (kl. 4), Radosław Pietrowski (kl. 4), Rafał Raszka (kl. 5b), Bartosz Więcek (kl. 5b), Adam Burszka (kl. 6a), Arkadiusz Cwołek (kl. 6a), Kacper Kurpas (kl. 6a), Jakub Ćmiel (kl. 6a), Emilia Wyra (kl. 6b), Franciszek Wyra (kl. 6b) oraz Maria Szlejter (kl. 6b). Wyniki poznamy dopiero 16 stycznia 2017 roku.

Natomiast 25 listopada odbył się Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki, etap szkolny, w którym wzięli udział: Rafał Raszka (kl. 5b), Bartosz Więcek (kl. 5b), Adam Burszka (kl. 6a), Arkadiusz Cwołek (kl. 6a), Kacper Kurpas (kl. 6a), Jakub Ćmiel (kl. 6a), Emilia Szczepek (kl. 6a), Emilia Wyra (kl. 6b), Franciszek Wyra (kl. 6b) oraz Maria Szlejter (kl. 6b). Wyniki za 2 tygodnie.

Trzymamy kciuki za naszych młodych matematyków!

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY


24 listopada w siedzibie MOK w Orzeszu odbył się II Międzyszkolny Turniej Szachowy, w którym wziął udział Dominik Kania, uczeń klasy 6a i zajął w nim... pierwsze miejsce!
Gratulacje dla Dominika!

III Miejski Konkurs Plastyczny "Malowane muzyką"


24 listopada odbył się III Miejski Konkurs Plastyczny "Malowane muzyką", organizowany przez SP2 w Orzeszu.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Laura Drabczyk (kl. 4), Emilia Wyra (kl. 6b) oraz Amelia Wodok (kl. 6a), która za swoją pracę zdobyła wyróżnienie.
Gratulacje dla Amelii!


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI OŚRODKA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W BOROWEJ WSI

24 listopada 2016 r. uczniowie klas 4- 6 spotkali się z pracownikami i podopieczną Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych z Borowej Wsi, którzy opowiedzieli i pokazali, z jakimi przeszkodami na co dzień muszą radzić sobie ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich.
Nasi goście próbowali również przekonać wszystkich, że nie należy bać się okazywania zainteresowania i udzielania pomocy niepełnosprawnym.
Na koniec spotkania kilkoro uczniów mogło przez chwilę "wejść w skórę" osób niepełnosprawnych i spróbować swoich sił w poruszaniu się na wózkach.
To była niezapomniana lekcja tolerancji i wrażliwości.


WYJAZD NA WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W MIKOŁOWIE


23 listopada w ramach obchodów Tygodnia Tolerancji i Życzliwości, 15 uczniów klas 4- 6 z opiekunami pojechali do Mikołowa na Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie mogli poznać specyfikę pracy z osobami dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną, w stosunku do których orzeczono niezdolność do podjęcia pracy zawodowej.
Zajęcia WTZ prowadzone są w dziewięciu pracowniach terapeutycznych: plastycznej, ceramicznej, technicznej, tkaniny, gospodarstwa domowego, ogrodniczej, rolniczej, rehabilitacji oraz w pracowni stymulacji poznawczej.
Bardzo dziękujemy pracownikom i ich podopiecznym za miłe przyjęcie.


21 LISTOPADA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzisiaj mogliśmy pokazać naszym koleżankom i kolegom, że są dla nas ważni. Każdy z nas miał możliwość podarowania najbliższej osobie mandarynki wraz z sentencją lub obrazkiem. Na korytarzach dominował kolor zółty, a część uczniów wykorzystała możliwośc zaprezentowania fantazyjnej fryzury. Również dzisiaj odbyly się pierwsze zajęcia integrujące klasy i zajęcia prowadzone przez samorząd. Dziekujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczą w naszej zabawie. Przypominamy o konkursach.

Dziękujemy tym z Państwa, którzy odwiedzili dziś naszą szkołę- za spotkanie, rozmowę oraz zakupy poczynione podczas bożonarodzeniowego kiermaszu!
Szczególne podziękowania kierujemy do tych Uczniów i ich Rodziców, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania naszego świątecznego jarmarku! :)
TYDZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI
21.11.2016 r. - 25.11.2016 r.Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do aktywnego udziału w Tygodniu Tolerancji i Życzliwości. Tegoroczną akcję chcemy poświęcić problematyce osób niepełnosprawnych oraz szerzyć postawę życzliwości do wszystkich ludzi. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji,
a mianowicie:
- W wybranym dniu klasy będą wymieszane i zadaniem uczniów będzie stworzenie orderów życzliwości, które zostaną zaprezentowane na korytarzu;
HARMONOGRAM ZAJĘĆ MIĘDZYKLASOWYCH
Data i nr lekcji klasy
22. 11.2016 r. - l. 2 IV III B
22. 11.2016 r. - l. 2 VA II A
24.11.2016 r. - L. 3 VBII B
22.11.2016 r. - l. 2 VIA nr nieparzyste II C
22.11.2016 r. - l. 2 VI A nr parzyste I
21.11.2016 r. - l. 5 VI B III A

- 21 listopada zwrócimy szczególną uwagę na życzliwość i miłą atmosferę w szkole. Każdy, kto przyjdzie w tym dniu do szkoły otrzyma wstążeczkę na nadgarstek, jako symbol osoby życzliwej. Będziemy sprzedawać mandarynki wraz z sentencjami, które można podarować koledze lub koleżance jako znak, że ta osoba jest dla nas ważna. W tym wyjątkowym dniu będzie można przyjść w fantazyjnej fryzurze (włosów nie można farbować !),
- 22 listopada przeprowadzimy głosowanie na najżyczliwszego wśród życzliwych uczniów.
- Tydzień wcześniej uczniowie na godzinie wychowawczej przygotują kartki z pozdrowieniami i podziękowaniami dla rodziców, którzy otrzymają je podczas konsultacji.
- Od 21 do 23 listopada zapraszamy wszystkich do udziału w poczcie życzliwości. Każda osoba ma możliwość, aby napisać kartkę z pozdrowieniami do kolegi lub koleżanki
i wrzucić ją do skrzynek, które będą wystawione na korytarzach. UWAGA: kartki muszą być
w niezaklejonych kopertach, gdyż musimy sprawdzić, czy życzenia nie są obraźliwe.
Na kartce należy wyraźnie zaznaczyć do kogo jest skierowana, poprzez podanie imienia i nazwiska oraz klasy danego ucznia. Kartki trafią do adresata w dniu 25 listopada.
- 25 listopada to Dzień Pluszowego Misia.
W związku z tym zapraszamy Wasze ulubione misie do szkoły.
- Przygotowaliśmy dla Was konkursy:
Życzliwość w obiektywie lub na rysunku - uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać zdjęcie lub narysować z czym kojarzy im się życzliwość. Na prace czekamy do dnia 22 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Mój ulubiony pluszowy miś - uczestnicy wykonują dowolną techniką i formą prezentacje ulubionego pluszowego misia- mogą to być rysunki, figury z masy solnej, itp. Na prace czekamy do dnia 24 listopada. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
- Wybrani uczniowie odwiedzą Dom Pomocy Społecznej w Orzeszu i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Mikołowie. Ponadto zaprosiliśmy do naszej szkoły podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Borowej Wsi wraz z trenerami. Zaproszeni goście zaprezentują uczniom klas IV-VI jakie bariery architektoniczne napotykają osoby niepełnosprawne i jak udaje im się je pokonać.
W związku z tym ogłaszamy zbiórkę czekolad dla zaproszonych gości oraz dla podopiecznych ośrodków, które odwiedzimy. Za przyniesienie czekolady uczeń otrzymuje +. Czekolady prosimy przekazywać wychowawcom.
- Samorząd szkolny przygotuje również niespodziankę. W wybranych klasach będą prowadzili zajęcia na temat życzliwości.
Terminy zajęć prowadzonych przez samorząd:
21.11.2016 r. - klasa VI B - l. 2
24.11.2016 r. - klasa VI A - l. 5
23.11.2016 - klasa V B - l. 1
23.11.2016 - klasa VA - l. 6
24.11.2016 r. - klasa IV - l. 3
24.11.2016 r. - klasa III A - l. 4
W całym Tygodniu można przyjść zamiast w mundurku, w ubraniu w następującym kolorze:
PONIEDZIAŁEK - kolor żółty
WTOREK - kolor zielony
ŚRODA - kolor czerwony
CZWARTEK - kolor niebieski
PIĄTEK - kolor żółty.
- 28 listopada podsumujemy naszą akcję apelem, podczas którego zostaną ogłoszeni zwycięzcy i wręczone nagrody.

Zasady korzystania z bezpłatnych podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych
w Szkole Podstawowej nr 6 im. Alfreda Szklarskiego
w Orzeszu - Zawiści.


1. Zgodnie z Ustawą o systemie oświaty państwo przekazuje organom prowadzącym szkoły bezpłatne podręczniki dla uczniów klas I - III oraz środki pieniężne na zakup materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych.
2. Właścicielem podręczników lub materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych staje się organ prowadzący szkołę.
3. Dyrektor przejmuje podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe na stan biblioteki szkolnej.
4. Z podręczników lub materiałów edukacyjnych korzystają 3 roczniki uczniów, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na właściwe wykorzystanie i poszanowanie przekazanego podręcznika.
5. Materiały ćwiczeniowe wykorzystuje 1 rocznik uczniów.
6. Każdy z podręczników ma swoją kartę wypożyczeń.
7. Podręczniki wypożyczamy imiennie.
8. Z zasadami korzystania z podręcznika zapoznają rodziców wychowawcy klas.
9. Rodzice potwierdzają pisemnie, że zapoznali się z zasadami korzystania z podręcznika.
10. W szkole znajduje się rezerwa kompletu podręczników.
11. Rezerwy nie wypożyczamy uczniom, służy ona do ewentualnego powielania.
12. Jeśli uczeń zniszczy lub zgubi podręcznik rodzic pokrywa koszt zakupu podręcznika. Kwota zwrotu stanowi dochód budżetu państwa.
13. W przypadku zniszczenia lub zgubienia podręcznika przez ucznia rodzic drukuje go ze strony internetowej lub powiela rezerwę na własny koszt.
14. Materiały ćwiczeniowe wybrane przez nauczycieli przekazujemy rodzicom uczniów z podpisaniem ich odbioru.

Strona główna | Szkoła | Pracownicy | Aktualności | Osiągnięcia | Wykaz podręczników | Programy nauczania | Organizacja pracy szkoły | Zajęcia pozalekcyjne | Świetlica | Biblioteka | Rada Rodziców | Samorząd uczniowski | Jadłospis | Reforma edukacji | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego